Historia
Historia

 

  

BIZOL został założony w 1998 roku w Berlinie przez Borisa Tatievskiego, absolwenta fizyki Uniwersytetu Moskiewskiego oraz Uniwersytetu Freie w Berlinie. Dzięki pracy dla największych producentów oleju poznał specyfikę i zapotrzebowanie europejskich i azjatyckich rynków motoryzacyjnych. To doświadczenie pozwoliło mu dostrzec, na tych rynkach, zapotrzebowanie na niezawodne produkty, gwarantujące najwyższą jakość i bezpieczeństwo w akceptowalnej cenie. Tak powstała idea, która doprowadziła do stworzenia marki BIZOL.

 

 

 

Dzięki pasji i pracy najlepszych specjalistów, inżynierów z dziedziny chemii i fizyki oraz stworzenia innowacyjnych laboratoriów badawczych BIZOL opracowywał swoje produkty i z sukcesem zdobywał nowe rynki. W 2011 roku oleje BIZOL dostępne były w 48 państwach świata. Jednak najdynamiczniejszy rozwój marki przypada na ostatnie kilka lat. W 2016 produkty sygnowane logo BIZOL można było kupić w ponad 70 krajach, do końca 2018 roku firma będzie obecna w 100 państwach na 5 kontynentach.

 

 

 

Dziś BIZOL dostarcza swoje produkty dla sześciu kluczowych segmentów rynku motoryzacyjnego, takich jak: samochody osobowe, autobusy i ciężarówki, motocykle, łodzie, sprzęt rolniczy oraz aplikacje przemysłowe. Portfolio marki tworzą oleje silnikowe do samochodów osobowych, ciężarowych oraz autobusów; dodatki do paliw, olejów, układów chłodzenia oraz chemia samochodowa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl